سامانه نظام مدیریت مشارکتی توسعه استان مازندران

سامانه نظام مدیریت مشارکتی مازندران، صبح چهارشنبه 10بهمن ماه با هدف دریافت پیشنهادات و ایده های اندیشمندان، نخبگان و شهروندان مازندرانی برای مدیریت بهینه استان ، با حضور استاندار مازندران رونمایی شد.

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در نشست خبری و رونمایی از سامانه نظام مشارکتی استان(نمتا)  اظهار کرد: با راه اندازی این سامانه از تمامی اندیشمندان، نخبگان و شهروندان مازندرانی می خواهیم  تا پیشنهادات و ایده های خود را برای مدیریت بهینه استان در این سامانه به اشتراک بگذارند زیرا معتقدیم اگر مواردی است که نیاز به خردجمعی دارد این سامانه کمک می کند تا از نقطه نظرات مردم استان بهره مند شویم.

وی افزود: علاوه بر نخبگان و پژوهشگران علمی، تمامی شهروندان مازندرانی  وخبرنگاران که ایده ای برای توسعه استانی دارند می توانند با مراجعه به این سامانه، ایده خود را ثبت کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران، این سامانه به گونه ای طراحی شده که تا هر شهروندی در هر زمینه ای پیشنهاد و ایده ای برای بهبود کارها دارد آن را ثبت کند و ایده ارائه شده از طریق سامانه برای بررسی و کاربردی کردن در اختیار دستگاه های مربوطه قرار می گیرد و یا به صورت مستقیم در ستاد استانداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حسین زادگان، ادامه داد: ایده های برتری که قابلیت اجرایی داشته باشد از سوی دستگاه های اجرایی و یا استانداری انتخاب می شود و به ایده پرداز نیز اطلاع رسانی خواهد شد تا از مشورت های بیشتر او استفاده شود.

وی افزود: مراحل بررسی ایده های ارسالی به سامانه از سوی استانداری رصد خواهد شد و یکی از ملاک های ارزیابی عملکرد مدیران نیز رسیدگی به نقطه نظراتی است که در قالب ایده های نو برای بهبود کارها و توسعه استان به آنها ارائه می شود.

استاندار مازندران، هدف از راه اندازی این سامانه را تسهیل در ارتباط گیری دستگاه های اجرایی با مردم و استفاده از ظرفیت فکری عظیم مردمی برای بهبود کارها و حل مشکلات استان اعلام کرد.

همچنین در این نشست، قربانی مسئول فناوری استانداری مازندران، با اشاره به تمرکز استاندار بر حوزه IT، گفت: استاندار در همان روز نخست دستور اجرای سریع ویدئو کنفرانس را دادند تا از هزینه ها و مخاطرات حاصل از برگزاری جلسات جلوگیری شود.

وی به رونمایی از سامانه نمتا اشاره کرد و گفت: نظام مدیریت مشارکتی توسعه استان مازندران راه را برای ارتباط ایده پردازان با دولت هموار کرده و با ثبت نام می‌توانند پیشنهادات و ایده های خود را ارائه کنند.

قربانی در ادامه شیوه استفاده از این سامانه را برای خبرنگاران حاضر توضیح داد و گفت: این سامانه که با علامت اختصاری “نمتا ” شناخته می شود، از طریق نشانی اینترنتی (namta.ir) قابل دسترسی است.