کد خبر : 668815 مهر 1398 مدیریت-مدیر کل 71
پ

سرپرست بهزیستی مازندران عنوان کرد:

همکاری بهزیستی و آموزش و پرورش در جهت فعالیت های پیشگیرانه

دکتر باقری سرپرست بهزیستی مازندران در دیدار با ام البنین محمدی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان ساری بر استفاده از ظرفیت مدارس در پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان مازندران دکتر باقری با اشاره به اهمیت تغییر رویکردهای ناکارآمد ، بر اهمیت فرهنگسازی در سنین کودکی و نوجوانی تاکید کرد و گفت: بهزیستی با هدف نهادینه کردن مهارت های زندگی بسته های آموزشی ویژه ای در مهد های کودک ارائه میکند که میتوان از این ظرفیت در مدارس نیز بهره برد.
وی بر کاهش بروکراسی اداری و تشریفات مدیریتی در تسهیل ارتباطات دو سویه تاکید و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و بهزیستی نقاط مشترک بسیاری دارند که استفاده از این اشتراکات در جهت همکاری های دو جانبه اتفاقات خوبی را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی رقم خواهد زد.
سرپرست بهزیستی مازندران با اشاره به اقدامات اورژانس اجتماعی در کاهش آسیب های اجتماعی و خط تلفنی 1480 در حوزه ارائه انواع مشاوره های تخصصی تصریح کرد: خط تلفن 123 و 1480 فرصت مناسبی است تا کوددکان نیازمند آموزش و مشاوره از ظرفیت آن بهره مند شوند.
در ادامه مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان ساری ضمن ابراز امیدواری از تداوم همکاری با بهزیستی گفت: متاسفانه دشمنان در حوزه فرهنگی بیشترین تلاش را بکار میبرند که این مسئله اهمیت فرهنگسازی از طرف نهاد های آموزشی و حمایتی را دوچندان میکند.
وی برنامه ریزی در حوزه پیشگیری از اعتیاد و اهمیت ویژه به کودکان دارای سرپرست غیر موثر را از چالش های مهم آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: بهزیستی با اجرای طرح های مختلف در آموزش و پرورش اقدامات مناسبی در حوزه های پیشگیری و مشاوره انجام داده است.

گالری تصاویر
افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید